Поради

Як нас дурять на акціях та знижках у магазині

Як нас дурять на акціях та знижках у магазині

Не знаю, як ви, а я, коли бачу вивіску «АКЦІЯ», зразу біжу подивитися, що там хорошого пропонують. Часом і не дуже треба той товар (або й зовсім не треба), та все одно купую, бо ж «на знижці!»

І такою «слабкістю» жінок уміло користуються продавці: чи то в магазинах, чи на базарних «точках». Тому розкажу вам про найбільш поширені хитрощі, аби ніхто вас не міг надурити. Про це йдеться у газеті «Твій вибір».

Акція завтра, а цінники повісили сьогодні

Реклама

Одна з найбільших в Україні мереж супермаркетів дуже любить причепити під товаром акційні цінники, але дуже маленьким шрифтом дописати знизу: «Акція діє з такого-то числа». І це число припадає на завтра-післязавтра або й на вихідні.

Людина навіть із хорошим зором не завжди звертає увагу на весь текст, написаний на ціннику: побачила цифри – і спішить придбати товар. Про пенсіонерів я вже й мовчу: вони навіть великі цифри не завжди можуть побачити.

Тому завжди беріть із собою окуляри чи лупу і приглядайтеся до цінників. Хоч я сама недавно ледь не потрапила на такий гачок: поки стояла в черзі до каси, побачила вивіску – морозиво на акції. Побігла, взяла дітям декілька порцій. Але добре, що касирка совісна попалася: «Акція на це морозиво починається завтра. Будете брати?»

«НЕНАРОКОМ» поплутали папірці

Ще одна дієва схема, на яку я теж попалася, – подвійні цінники. В одній із найбільших мереж побутової хімії була акція на зубну пасту. Я купила зразу чотири штуки. Оплатила. Але маю звичку забирати додому чеки. Принесла, перевіряю – а в чекові стара ціна, на 50 % вища від акційної.

Я за чек, за пасту – і в магазин. Дівчина-консультантка побігла до полички: «Ой, хтось цінники попересовував. Ваша паста не на акції». – «А де тоді та, що на знижках?» – «Уже розібрали». – «То я тоді почекаю, поки й на цю скинуть ціни. Ось чек, ось товар, поверніть мені, будь ласка, гроші». Консультантка пішла кликати «головну по магазину». Та йшла до мене хвилин десять. Сказала, треба паспорт. Я пішла додому, прийшла вже з паспортом (тоді ще не мала в телефоні додатку «Дія»). У магазині мені оформили відмову й повернули гроші. Після цього випадку я звіряю в тому магазині назву товару на упаковці, на ціннику і зразу на касі контролюю, щоб мене знову не надурили.

«ВИПАДКОВО» переставили товар

Ще одна хитрість, яку використовують магазини, – ставлять акційний цінник, але товар над ним – схожий, та не той. Наприклад, акційна ціна – на яйця однієї торгової марки, але стоять яйця іншої, дорожчої. Люди побачили цінник – ухопили лоток. Я вже не раз помічала за супермаркетами такий грішок.

Або, буває, в магазині «випадково» плутають молоко з йогуртом: дизайн пляшки однаковий, етикетки теж, покупці не завжди звертають увагу, а потім платять більше за товар, який їм навіть не потрібен.

Розпродають прострочене

Продавцям дуже боляче викидати у смітник товар, за який вони заплатили гроші, але не встигли реалізувати. Тому більш совісні влаштовують «грандіозний розпродаж» на продукцію, термін придатності якої виходить завтра-післязавтра.

А от менш совісні заліплюють термін придатності папірцем із новим терміном придатності і далі торгують. Особливо часто таке трапляється (принаймні за моїми спостереженнями) з ковбасними й рибними виробами. Якщо зняти верхню наліпку, то на нижньому стікері зазвичай ви знайдете справжню дату. Тому брати товари, де ви помітили переклеєні або наклеєні один на одного стікери, не варто. Навіть якщо продавець обіцяє «МЕГАзнижку». Бо потім ще доведеться купувати ліки від нудоти і проносу.

Завжди перевіряйте, що в чеку

Візьміть собі за звичку завжди, коли вже заплатили за весь товар, брати чек і зразу біля касира (щоб не заважати іншим покупцям) звірити: що лежить у вашій сумці/кошику і що є в чеку. Зауважте, чи пробив касир акційну ціну. Бо й тут маю неприємний досвід.

Якось мій син пішов із друзями гуляти: купив булочку, сік, зернята соняшника. Чек за звичкою (я навчила) засунув собі до кишені. А я перед пранням перевіряла ті кишені. Знайшла чек, глянула, що моя дитина купує на кишенькові гроші, і серед солодощів виявила «Борошно 2 кг». З’ясувалося, що касирка скористалася неуважністю дітей і їхнім коштом придбала собі борошна.

Також буває, що ви купуєте один товар, але на касі вам пробили дві штуки.

А ще маю історію, коли в чекові мені порахували товар не за тією вартістю, яка була вказана на ціннику, а за повною. Ми з чоловіком тоді розділилися на дві «оперативні групи»: він пішов до адміністратора магазину показати «нестиковку», а я – до «брехливого» цінника, щоб його не встигли поміняти і не зробили з нас дурнів. На всяк випадок сфотографувала той цінник собі на телефон. Бо це ж прямий доказ порушення прав споживача. Крім того, охоронець на камері спостереження теж побачив, що я сфотографувала цінник, а отже, маю доказову базу. Доки я чекала свого чоловіка, один із працівників супермаркету дійсно спробував замінити цінник. Але я сказала: «Зачекайте, хай прийде адміністратор, і ми разом розберемося, чому так сталося». У результаті в нас попросили пробачення, віддали гроші. А мені це стало наукою, якою я ділюся з вами.

Часом із мене дивуються: «Чому ти нікому не довіряєш?!» Але як, скажіть, довіряти, коли я стільки разів ловила людей на брехні?

Поліна Костюк

Ілюстративне фото: dp.informator

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Бізнес, магазин, Україна, гроші
Реклама
В тему
Реклама